Podłączamy AsiAir do montażu NEQ6

Witajcie, dziś opowiem Wam jak podłączyć nowy wynalazek ZWO, AsiAir do montażu NEQ6. Choć na pierwszy rzut oka to nic nadzwyczajnego, dowiecie się jak wiele zasadzek na Was czeka.
Zapraszam do lektury.
Zacznijmy od instrukcji jaką dostajemy od ZWO.
Dopytując obsługę dowiemy się iż  mamy zaopatrzyć się w kabel:
1. UBS -> RS232 (DB9) żeński [taki kabel dostaniemy wraz  z AsiAir gdy kupimy cały zestaw, ja kupiłem samo oprogramowanie i kabel trzeba było skołować – allegro] ,
2. RS232 (DB9) męski -> ST pilota SynScan. I tutaj rodzi się dylemat. W  moim modelu pilota występuję złącze ST w formie gniazda RJ12 (6ścio pinowe). Takiego kabla nie kupisz, zapomnij. Trzeba go zrobić samemu. Ja zakupiłem kabel przedłużkę RS232 i obciąłem końcówkę żeńska. Został kabel z męskim wtykiem i 10cioma luźnymi kabelkami na drugim końcu.  I jak to teraz zacisnąć ?
Ano najpierw należy zidentyfikować kolory kabelków  przyporządkowanych do poszczególnych pinów wtyczki. U mnie wyglądało to tak:
Pozostała do zaciśnięcia druga końcówka RJ12. I tutaj zdarzyły się istne jaja.

Do programu który ma się łączyć tym kablem w instrukcji podano tak:
DB9   //   RJ12
PIN2   //  PIN5
PIN3  //   PIN2
PIN5  //   PIN4
i jest  to całkowicie błędne podłączenie !!! a przynajmniej dla  pilota SynScan od SW NEQ6. Aby rozwikłać tą zagadkę z pomocą przychodzi nam instrukcja od samego pilota i wygląda  ona  następująco:
i to podłączenie należy rozumieć jako prawidłowe.

Po zaciśnięciu kolejnej wtyczki i podłączeniu wszystko ruszyło od pierwszego kliknięcia. Uff. Dwa  dni pracy Holmsa i pomoc jak zwykle  jedynego znającego realia chałupniczego rozwiązywania takich zagadek Radka.

Uczcie się na moich błędach, nie popełniajcie niepotrzebnych swoich. 

Bezchmurnych nocy !